چه خودروهایی کلاسیک هستند؟

چه خودروهایی کلاسیک هستند؟

۱۳۹۷/۰۸/۲۹اجاره خودرو
چه خودروهایی کلاسیک هستند؟

به خودروهایی که بین 25 تا 50 سال عمر دارند اتومبیل کلاسیک می گویند، و خودروهایی که بیش از 50 سال عمر دارند را اتومبیل آنتیک می گوید. خودروهای کلاسیک و یا آنتیک معمولا طرفداران خاص خود را دارند وهمچنین با وجود قدیمی بودن بسیار ارزشمند و گران قیمت می باشند. البته همه ی اتومبیل هایی که وارد بیست و پنجمین سال تولید خود می شوند جزء دسته خودروهای کلاسیک محسوب نمی شوند، در واقع علاوه برسن شرایط دیگری هم برای کلاسیک بودن وجود دارد. در ادامه این مقاله می خواهیم کمی بیشتر درباره خودروهای کلاسیک با شما صحبت کنیم، اگر به خودروهای کلاسیک علاقه دارید تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

چه عواملی سبب می شوند که یک خودرو کلاسیک باشد؟

  1. اولین عاملی که سبب کلاسیک شدن یک خودو می شود، سن آن خودرو می باشد. حداقل سن برای کلاسیک بودن یک خودرو25 سال می باشد.
  2. تعداد خودرو تولید شده از یک مدل هم در کلاسیک شدن یک خودرو تاثیر می گذارد، در واقع تعداد خودرو های تولید شده از یک مدل باید خیلی محدود باشد.
  3. تعداد خودروهای باقی مانده از یک مدل هم در کلاسیک شدن یک خودرو تاثیر گذار می باشد.
  4. یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در محبوبیت یک خودرو، محبوبیت اتومبیل در زمان تولید می باشد.
  5. همچنین تمام قطعات استفاده شده در یک خودرو کلاسیک باید متعلق به برند سازنده خودرو باشد، یعنی اگر شما یک خودرو بنز کلاسیک دارید که خراب شده است در تعمیر آن نباید از قطعات برند فولکس واگن استفاده کنید.

معمولا خودروهای کلاسیک به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول خودروهایی می باشند که از زمان تولید تا حال به خوبی از آنها نگه داری شده اند و این خودروها سالم باقی مانده اند و دسته دوم خودروهایی می باشند که به درستی از آنها استفاده نشده اند و به حالت اسقاط در آمده اند، اما توسط کسی که به خودرو کلاسیک علاقه دارد بازسازی شده اند.

قیمت خودروهای کلاسیک

خودروهای کلاسیک معمولا قیمت ثابتی ندارند و عوامل متعددی در قیمت آنها تاثیر می گذارد، مدل خودرو و همچنین وضعیت خودرو در زمان فروش از عوامل تاثیرگذار در قیمت خودروهای کلاسیک می باشند. همچنین اینکه قطعات خودرو تماما اصل بوده باشد در قیمت خودرو تاثیر گذار می باشد.

کاربردهای خودروهای کلاسیک

بسیارس از افراد به وسایل کلاسیک و قدیمی علاقه دارند و اقدام به جمع کردن کلکسیون وسایل قدیمی می کنند. در واقع خودروهای کلاسیک مناسب کلکسیونرها می باشد، همچنین برخی افراد هم در مناسبت های مختلف دوست دارند از وسایل کلاسیک استفاده کنند مثلا بسیاری از افراد از خودروهای کلاسیک به عنوان ماشین عروس استفاده می کنند.

در مقاله امروز ما سعی کردیم تا درباره خودرو کلاسیک، شرایط کلاسیک شدن یک خودرو و همچنین قیمت خودرو کلاسیک با شما صحبت کنیم. امیدواریم که این خودرو مورد پسند شما واقع شده باشد، از اینکه با ما همراه بودید از شما سپاسگذاریم.

اجاره خودرو بدون راننده

      مرکز اجاره خودرو وی آی پی با داشتن مجموعه ای از خودروهای لوکس و کلاسیک آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد، این مجموعه خودروهای بدون راننده اجاره می دهد.

اخبار مرتبط