تکنولوژی جدید ایمنی خودرو چگونه است؟

تکنولوژی جدید ایمنی خودرو چگونه است؟

۱۳۹۷/۰۸/۱۲اجاره خودرو
تکنولوژی جدید ایمنی خودرو چگونه است؟

تکنولوژي جديد ايمني خودرو باعث افزايش هزينه هاي تعميرات مي شود
مطالعه جديدي نشان مي دهد که تجهيزات مانند دوربين ها و سنسورهاي رادار پس از تصادف بسيار هزينه بردار هست.

سيستم هاي جديد ايمني پيشرفته در صنعت خودرو به طور آهسته در حال گسترش هستند، اما تحقيقات جديدي نشان مي دهد که درسته که مزاياي زيادي دارد اما ممکن است با کوچکترين تصادفي هزينه بسيار زيادي رو براي شما داشته باشد. يک مطالعه انجام شده توسط سازمان برآورد مي کند که مي تواند دو برابر هزينه براي تعمير اين سيستم ها - از جمله ترمز خودکار اضطراري، هشدار خروج خط و نظارت بر نقطه کور - پس از يک برخورد جزئي را به همراه داشته باشد. عواملي مانند سنسورها و جاي قرار گرفتن آنها نسبت به مدل ماشين در زمان تعمير هزينه ي زيادي را به همراه دارند. و در رابطه با اين موضوع مطالعاتي روي خودروهاي نيسان 2018 و تویوتا 2018 انجام شد و به اين نتيجه سيدند که اگر ماشين هايي مجهز به اين سيستم ايمني جزئي ترين خرابي يا تصادف صورت بگيرد 2 برابر ماشين هايي که اين سيستم را ندارند هزينه بردار هستد. اين مطالعه نشان مي دهد که هزينه هاي تعميرات معمول براي سنسورهاي رادار عقب مورد استفاده در ارتباط با نظارت کور و سيستم هاي هشدار ترافيکي عقب مي تواند بين 850 تا 2050 دلار باشد، در حالي که هزينه هاي سنسور هاي رادار مي تواند بين 900 تا 1300 دلار باشد. در همين حال، هزينه هاي تعمير براي آسيب هاي جزئي به سنسورهاي اولتراسونيک جلو يا عقب مورد استفاده در سيستم هاي کمک به پارکينگ مي تواند از 500 تا 1300 دلار متغير باشد.
فن آوري
هشدار خروج خط و "کمک نگهداري خط" چه هستند؟
اين سيستم هشدار دهنده که به اختصارLWD گفته مي شود، به قرار نگه داشتن خودرو در مرکز خطوط کمک مي کند. اين سيستم رو مي توان به اسم سيستم نوري نام برد چرا که عملکرد آن مثل سيستم نوري مي باشد. اگر شما از خطوط تعيين شده منحرف شويد يک هشداري که روي صفحه کيلومتر شما ظاهر مي شود مي بينيد و پس از آن صداي هشدار را مي شنويد و يا صندلي راننده و يا فرمان سيستم لرزشي پياده مي کند.

توجه داشته باشيد که اگر سيگنال چرخش روشن باشد هيچ يک از اين هشدارها را دريافت نخواهيد کرد. اين بر خلاف سيستم نقطه کور عم مي کند يعني در صورت روشن بودن سيگنال چرخش باز هم هشدار مي دهد. يکي ديگر از اين سنسور ها سنسور سونار و به زبان خودمان سنسور پارک خودرو مي باشد. معمولا از سنسورهاي الکترومغناطيسي و اولتراسونيک استفاده ميشود که در پشت و جلوي خودرو ها قرار مي گيرد. زماني که شما به هر اجسامي نزديک بشويد به راننده هشدار مي دهد. از اين سيستم به عنوان سيستم هاي هشدار ترافيک و تشخيص نقاط کور هم استفاده مي شود. طرز کار کردن آنها به اين صورت است که امواج ساظع شده از اين سنسورها به اجسام خورده و سپس باز مي گردد که اين کار باعث تعيين فاصله شما از جسم شده و صداي هشدار در مي آيد. در اين مقاله با فوايد اين سيستم هاي ايمني آشنا شديد و مي توانيد در مدل هاي ماشين هاي اتو استايل ديدن فرماييد.

 

 

 

اخبار مرتبط