سفر پاییزی به کویر

سفر پاییزی به کویر

۱۳۹۷/۰۸/۰۱اجاره خودرو
سفر پاییزی به کویر

سلام خدمت شما همراهان گرامی و عزیز وب سایت وی آی پی، همانطور که شما در جریان هستید ما در وب سایت وی آی پی مقالاتی درباره سفر های پاییزی به اشتراک گذاشته ایم. در مقاله امروز که در ادامه مقالات مربوط به سفر بود  می خواهیم در باره سفر های پاییزی به کویر با شما همراهان همیشگی وی آی پی صحبت کنیم.

همانطور که در جریان هستید بهترین فصل برای سفر به کویر فصل پاییز می باشد، زیرا در فصل پاییز نه خبری از گرمای سوزان تابستان می باشد و نه خبری از سوز و سرمای فصل زمستان، بنابراین تمام کسانی که می خواهند به کویر سفر کنند فصل پاییز را انتخاب می کنند. آنها در فصل پاییز به کویر می روند و در آرامش کویر به مشاهده ستارگان می پردازند و از ارامش آن لذت می برند. در ادامه این مطلب می خواهیم بهترین کویر های کشور عزیزمان ایران را به شما معرفی کنیم و نحوه سفر به کویر را به شما بگوییم.

بهترین کویرهای  ایران

1- کویر ابوزید آباد

کویر ابوزید آباد در شمال شرقی کاشان می باشد. در ابوزیدآباد که قلعه هایش از نظر معماری بسیار جذاب است می توانید ریگ های روان و شنی را مشاهده کنید. همچنین می توانید از کاروانسرای صفوی و شهر زیرزمینی اویی دیدن کنید.

2- نایبند طبس

از دیگر روستاهایی که برای مشاهده کویر می توانید به آنجا بروید روستای نایبند می باشد که به خاطر خانه های پلکانی اش به ماسوله کویر معروف شده است.

روستای نایبند در 225 کیلومتری جنوب طبس قرار دارد.

3-میبد یزد

اگر در فصل پاییز می خواهید به یزد سفر کنید می توانید میبد را انتخاب کنید. میبد 45 کیلومتر با یزد و 10 کیلومتر با اردکان فاصله دارد. صبح ‌های بهاری، ظهر های گرم تابستانی، غروب پاییزی و شب‌ها و نیمه‌شب‌ های زمستانی، ارمغان پاییز برای کویر است.

4-کویر مصر

یکی از معروف ترین کویرهای ایران کویر مصر می باشد که در میانه راه دامغان به نائین و اصفهان واقع شده است. سالانه گردشگران و منجمان خارجی و ایرانی زیادی به کویر مصر سفر می کنند.

5-کویر خارتوران

این کویر در شرق استان سمنان و در شمال کویر مرکزی ایران قرار دارد. کویر خارتوران از نظر زیست محیطی تحت حفاظت منابع طبیعی می باشد و گونه های نادر حیوانی و گیاهی را در دشت توران می توانید مشاهده کنید. اصلا بدون راهنما به این منطقه سفر نکنید زیرا این منطقه واقعا بکر و دست نخورده می باشد

چگونه به کویر سفر کنیم

برای سفر به کویر بهترین راه استفاده از تور های کویر گردی می باشد زیرا در این تورها علاوه بر اینکه تنها نیستید راهنما هم دارید که امکان گم شدن در کویر را کاهش می دهد. اگر دوست ندارید که با تور به کویر بروید می توانید با ماشین شخصی سفر کنید که در این صورت بهترین کار این است که از یک راهنمای محلی کمک بگیرید و تمامی وسایل مورد نیاز برای سفر به کویر را به همراه خود ببرید.

اجاره خودرو بدون راننده

مجموعه وی آی پی با داشتن مجموعه ای از بهترین و لوکس ترین خودروها آماده خدمت رسانی به شما می باشد و شما می توانید هر ماشینی که می خواهید را بدون راننده اجاره کنید و از خدمات کرایه ماشین بدون راننده استفاده کنید، از اینکه با ما همراه بودید سپاسگذارم

اخبار مرتبط