تاریخچه شرکت خودروسازی پورشه

تاریخچه شرکت خودروسازی پورشه

۱۳۹۷/۰۷/۱۶اجاره خودرو
تاریخچه شرکت خودروسازی پورشه

پورشه خودرویی اسپرت که تداعی کننده ثروت، قدرت، سرعت، کیفیت و ... می باشد.این شرکت خودرو سازی معمولا بر تولید خودرو های لوکس و اسپرت تمرکز دارد. این کارخانه ماشین سازی اولین بار در سال 1931 توسط فردیناند پورشه در شهر اشتوتگارت آلمان افتتاح شده است، این شرکت در ابتدا در زمینه طراحی و توسعه موتورخودرو کار می کرد و مشتریانی نظیر بنز، آئودی، دکاو، دایملربنز داشت.

در اواسط دهه 1930 آدولف هیتلر به قدرت رسید. آدولف هیتلر به صنایع و کارخانه ها اهمیت زیادی می داد، او می خواست سریع ترین و بهترین خودرو ها برای آلمان نازی باشد، بنابراین به کارخانه های خودرو سازی توجه ویژه ای داشت و به آنها کمک های دولتی زیادی می کرد.  

تقریبا یکی از نخستین طرح هایی که شرکت پورشه در آن همکاری داشت خودرو فولکس واگن می باشد. فولکس واگن که در زبان آلمانی ماشین مردم معنی می شود، شرکت خودرو سازی می باشد که آدولف هیتلر آن را افتتاح کرد. فولکس واگن اولین خودرو این کارخانه خودرو سازی بود که در طراحی و تولید آن هیتلر از فردیناند پورشه دعوت به همکاری کرد. در واقع هدف هیتلر از طراحی و تولید فولکس واگن این بود که همه مردم آلمان توانایی خرید آن را داشته باشند. اتویونیون یک کمپانی خودرو سازی آلمانی است که از ادغام چهار کمپانی خودرو سازی با نام های دی کی دبلیو، ان اس یو، اندرر، هورش تشکیل شده است زمانیکه فردیناد پورشه همکاری خود با هیتلر را آغاز کرد مدیریت کمپانی اتویونیون را به عهده گرفت.

در سال 1938 قرارداد همکاری فردیناند پورشه با اتویونیون به پایان رسید و در سال 1939 اولین خودرو پورشه با نام پورشه 64 ساخته شد.

با پایان جنگ جهانی دوم و شکست آلمان در جنگ فری و فردیناند پورشه به اسارت فرانسوی ها درآمدند. فرانسوی ها برای آزادی پدر و پسر پورشه به ازای هرکدام 500 هزار فرانک می خواستند اما خانواده پورشه فقط 500 هزار فرانک ثروت داشتند بنابراین آنها موفق شدند تنها پسر را آزاد کنند و پدر در اسارت با قی ماند. وی در بازگشت به المان می خواست کارخانه پدری را بازسازی کند که نیرو های متفقین این اجازه را به وی ندادند بنابراین فری پورشه به اتریش رفت و  در سال 1947 یعنی درست 1 سال پس از آزادی با کمک خواهر و شوهر خواهر خود شرکت پورشه هولدینگ را در اتریش افتتاح کرد. پورشه هولدینگ در زمینه واردات خودرو های آلمانی به اتریش کار می کرد. در همین زمان یعنی در سال 1947 وی خودرویی که بر مبنای فولکس واگن بود را با نام پورشه 356 تولید کرد. البته طراحی پورشه 356 را فردیناند پورشه پدر انجام داده بود و فری پورشه پسر آن را تولید کرد.

در سال 1949 فری پورشه به اشتوتگارن بازگشت و کارخانه پورشه را با لوگو شهر اشتوتگارت آلمان افتتاح کرد.

در سال 1951 فردیناند پورشه پدر درگذشت و سهام شرکت پورشه به صورت 50-50 بین فری پورشه و خواهرش تقسیم شد.

در سل 1952 شرکت پورشه خودرو پورشه 356/1 را تولید کرد و با این خودرو به بازار خودرو های اسپرت وارد شد.

در سال 1963 شرکت پورشه، خودرو پورشه 911 را که برای مسابقات طراحی شده بود وارد بازار کرد. این خودرو به سرعت به رقیبی سرسخت برای دیگر خودروهای مسابقه ای تبدیل شد.

 محصولات شرکت پورشه از دهه  70 روز به روز پیشرفته شده و همانطور که می بینید امروزه این برند جزء برترین برندهای خودرو در زمینه تولید خودرو های لوکس و اسپرت می باشد.

کرایه ماشین اسپرت

همانطور که گفتیم خودروهای برند پورشه اسپرت می باشند. اگر شما هم طرفدار خودرو های اسپرت می باشید می توانید از خدمات اجاره خودرو وی آی پی استفاده کنید و تجربه رانندگی با خودرو اسپرتی مانند پورشه را به دست آورید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خودرو های اجاره ای پورشه مجموعه وی آی پی به صفحه کرایه پورشه مراجعه کنید.

از اینکه  تا پایان این مطلب با ما همراه بودید از شما سپاسگذاریم. امیدواریم این مقاله مورد پسند شما عزیزان واقع شده باشد.

اخبار مرتبط