09128604340 رزرو خودرو

تاریخچه مازراتی

تاریخچه مازراتی

۱۳۹۶/۰۷/۱۷اجاره خودرو
تاریخچه مازراتی

اجاره مازراتی در تهران

اجاره مازراتی در تهران را فقط با وی آی پی تجربه کنید. برادران مازراتی در  Vogheraاز توابع بولونیا بدنیا آمده اند.هفت برادر هستند ، پدر این هفت پسر Rodolfo Maserati   یک راننده لوکوموتیو و مادرشان بنام Carolina Rosi بود . بزرگترین برادر کارلو نام داشت ، در سال 1881 بدنیا آمد و پس از او بیندو وآلفیری بدنیا آمده اند؛ اما آلفیری پس از چند ماه درگذشت و اسم خود را به پسر بعدی داد .
پس از آنها ماریو ، انتنوره و ارنستو پسرهای بعدی خانواده بودند . همه برادر ها مثل پدر خود به صنعت و اتومبیل روی آوردند جز ماریو که رشته نقاشی را ادامه داد .
که آرم ماریو توسط همین پسر یعنی ماریوابداع شده است . در ابتدا کارلو بود که با طراحی یک موتور تک سیلندر نام این خانواده را بر سر زبان ها انداخت .

اجاره خودرو مازراتی بدون راننده در تهران


کارلو در یک کارخانه دوچرخه سازی کار میکرد و موتور خود را برای ساخت یک وتور سیکلت کوچک بکار برد . او در سال 1900 رکورد سرعت 50 کیلومتر بر ساعت را ثبت کرد و توانست با موتور سیکلت خود در بسیاری از مسابقات برنده شود.

کارلو در سال 1901 به فیات و در سال 1903 به ایزوتا فرانچینی نقل مکان کرد و در همان جا مشغول به کار شد.او برادر کوچکتر خود یعنی آلفیری را نیز با خود به ایزوتا فرانچینی برد اگر چه آلفیری 16 سال بیشتر نداشت .

اجاره ماشین عروس مازراتی

آلفیری پس از مرگ ناگهانی کارلو در 29 سالگی کار برادر خود را با همان جدیت دنبال کرد . بیندو و انتنوره نیز کمی بعد به ایزوتا فرانچینی پیوستند. ایزوتا فرانچینی در سال 1912 و با سعی وتلاش برادران مازراتی به یک شرکت بین المللی با شعباتی در آمریکا و آرژانتین تبدیل شد. 
حالا برادران مازراتی تجربه اعتبار و سرمایه لازم را در اختیار داشتند . آلفیری که برادر ارشد بود در سال 1914 کارخانه Societ Anonima Officine Alfieri Maserat را پایه گذاری کرد ولی کار مازراتی ها کماکان تقویت و تیونینگ اتومبیل های ایزوتا فراچینی بود.
در سال 1926 اولین اتومبیلی که کاملا کار مازراتی ها باشد با نام Tipo 26 تولید شد. آلفیری در روز 3 مارس 1932 درگذشت و ریاست کارخانه به بیندو واگذار شد.

اجاره خودرو بدون راننده در تهران فقط با مازراتی

پس از آن بود که با ورود رانندگان و مهندسان کم نظیری چون Nuvolari به کارخانه مازراتی آوازه این اتومبیل در دنیا پیچید. آرم مازراتی عبارت است از یک نیزه سه شاخ که این نیزه اشاره میکند که در دست نپتون (یکی از خدایان رومی) قرار دارد .
مجسمه این الهه در میدان مرکزی شهر بولونیا قرار دارد ، این شهر همان شهری است که مازراتی در آن خلق شد.
در نهایت مازراتی در دسامبر سال ۱۹۱۴ میلادی پایه‌گذاری شده و اکنون به صدمین سال تاسیسش رسیده است. از میان تمام خودروسازانی به عمر ۱۰۰ سال رسیده‌اند، شاید این خودروساز ایتالیایی خودروهای اسپورت و لوکس، یکی از خوش‌نام‌ترین آن‌ها باشد.

 10 نکته مهم که پیش تر در مورد مازراتی گفته شد 

۱) کمپانی توسط آلفیری مازراتی شروع به کار کرد و در ادامه سه تن از برادرانش با نام‌های «بیندو»، «اتوره» و «ارنستو» در آن مشغول به کار شدند. در حال حاضر، مدل کانسپت مازراتی آلفیری به افتخار مؤسس این کمپانی نام‌گذاری شده است.
۲) چنگال سه‌شاخه در لوگوی مازراتی از وضعیت سیاره نپتون در محل تولد کمپانی در بولونای ایتالیا گرفته شده است.
۳) مازراتی قبل از اینکه خودرو بسازد، به خاطر شمع‌هایش برای موتور خودروها معروف بود.
۴) در دو دهه اول خودروسازی‌اش، مازراتی تنها خودروهای مسابقه را تولید می‌کرد؛ مدل‌هایی مانند Tipo 26B.
۵) مازراتی دو بار مسابقات ایندی 500 را فتح کرد؛ دو بار متوالی در سال‌های ۱۹۳۹ و ۱۹۴۰.
۶) اولین خودروی جاده‌ای مازراتی به ۱۹۴۷ میلادی و مدل A6 برمی‌گردد. این مدل در نمایشگاه مازراتی کانتنیال به نمایش درآمده است.
۷) پس از اینکه بیندو، اتوره و ارنستو مازراتی کمپانی مازراتی را ترک کردند، تصمیم گرفتند که کمپانی خودروسازی OSCA را شکل دهند.
۸) موتورهای ساخت مازراتی، علاوه بر اتومبیل‌ها در قایق‌های مسابقه‌ای نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
۹) مازراتی تا به حال پنج مالک داشته است؛ برادران مازراتی، خانواده اورسی، سیتروئن، الساندرو دی توماسو و فیات.
۱۰) کارخانه مازراتی واقع در شهر مدونا در ایتالیا، ساخت آلفا رومئو 4C را نیز برعهده دارد.

برای اجاره مازراتی می توانید از خدمات موسسه کرایه اتومبیل وی آی پی بهره ببرید. مرکز اجاره خودرو وی آی پی یکی از قدیمی ترین مراکز کرایه ماشین در پایتخت ایران، شهر تهران است.

 

اخبار مرتبط