معنای VIP و CIP

معنای VIP و CIP

۱۳۹۵/۰۸/۱۹اجاره خودرو
معنای VIP و CIP

تفاوت VIP و CIP در اجاره خودرو تشریفاتی

در بعضی از مکان ها یک جایگاه ویژه برای افرادی که حاضر باشند بهای ورودی بالاتری پرداخت نمایند در دسترس است. این جایگاه می تواند بخش جایگاه ویژه در سینما یا استادیوم ورزشی باشد، هم می تواند مکانی با خدمات و امکاناتی خاص تر باشد.

تعریف VIP

در مراسم ها، جشنواره ها، فرودگاه ها و ... جایگاه مخصوصی را برای افراد مهم یا صاحب نام و منصب در نظر می گیرند تا از آنها پذیرایی ویژه ای انجام شود که به آن بخش ها جایگاه ویژه یا جایگاه VIP می گویند.

در کشورهای انگلیسی زبان به افرادی که از این جایگاه ها استفاده می کنند VIP گفته می شود. کلمه VIP مخفف کلمه Very Important Person هست که به معنی فرد بسیار مهم می باشد. معمولا افرادی را در این دسته قرار می دهند که علاوه بر جایگاه اقتصادی مناسب ، دارای شهرت و مقام و منزلت خاصی نیز هستند همانند ورزشکاران، هنرمندان، سران یه مملکت و ...

CIP چیست؟

اما CIP مخفف کلمه Commercial Important Person به معنی افراد مهم اقتصادی است که معمولا شامل روسا و مدیران کارخانجات و ادارات مهم و سرمایه گذاران است.

خدمات قابل ارائه به VIP و CIP در فرودگاه، هتل، سالن های همایش و … تقریبا یکسان و تفاوت عمده بین این دو در تامین امنیت برای VIP می باشد. تامین امنیت معمولا به صورت استفاده از محافظان شخصی، جایگاه های اختصاصی، دوربین های نظارت تصویری و … می باشد. هزینه خدمات قابل ارائه به VIP معمولا توسط سازمان مربوطه پرداخت می گردد ولی در خصوص CIP هزینه مورد نظر توسط خود فرد پرداخت می گردد.

آیا در کشور ما ایران هم خدمات VIP یا CIP ارائه می شود؟

بله در کشور عزیزمان ایران نیز با توجه به اهمیت بخش تشریفات و گردشگری، کلیه خدمات VIP و یا CIP در اماکن و جایگاه های مختلف انجام می شود. مثلا فرودگاه امام خمینی ره دارای یک سالن مجزا برای پذیرایی و ترانسفر کلیه افراد CIP است.

موسسه وی آی پی نیز خدمات ویژه ای به افراد CIP و VIP ارائه می دهد. از مهمترین خدمات کرایه اتومبیل وی آی پی ، ترانسفر فرودگاهی و ترانسفر تشریفاتی است. برای این منظور می توانید با وی آی پی تماس بگیرید.

اخبار مرتبط